מידע נוסף
המורדים
המורדים

במה 1 - הצגות תיאטרון למבוגרים, למנויים ולקהל הרחב

הצגה מס' 5 - תיאטרון הבימה והקאמרי מציגים: המורדים

מחזה ישראלי מאת עדנה מזיא

המחזה מציג שלושה דורות מורדים במשפחה ישראלית אחת: בן, אימו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו, החל בתנועת הלח"י של שנות הארבעים, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות השישים ועד מרד נעורים קיומי בשנות התשעים.
המחזה מסופר דרך עיניה של מיכאלה, נציגת הדור השני במשפחה. לראשונה, שנים אחרי מות הוריה, היא שומעת את הסיפור האמיתי על משפחתה מפיו של שאול, המאהב העלום של אמה ובהדרגה מתגלות לה עובדות המאירות באור חדש את יחסיה העכורים עמם בעבר. היא מבינה שהכעס על הוריה האידיאליסטיים, שעבורם הציבורי והפרטי היו ארוגים זה בזה - עיוור את עיניה, וכעת בבגרותה, היא מצליחה לראות אותם כבני אדם כשהם לעצמם.
המרד כקו אופי, הוא הנושא המרכזי במחזה זה ובאמצעותו חוקרת המחזאית את הזהות החילונית הישראלית. הסיפור המשפחתי האנושי, עשיר במתח והפתעות, ומסופר בשפה תיאטרונית מלאת חיוניות.
מחזה זה, פרי עטה של המחזאית עדנה מזיא, עלה בעבר בהצלחה מרובה, והוא זוכה להעלאה מחודשת בהפקה משותפת לתאטרון הלאומי הבימה והתאטרון הקאמרי.

במאי: משה קפטן, עיצוב תפאורה: ערן עצמון, עיצוב תלבושות: אורנה סמורגונסקי, עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)
מוסיקה: יוסי בן נון, תנועה: אביחי חכם, וידאו ארט: שי בונדר

משתתפים: עודד קוטלר, דניאל גל, אודאה קורן, עידו ברטל, מיכה סלקטר, נעמי לבוב, אסף סולומון, גל גולדשטיין, דנה מיינרט ולהקה בת 8 רקדנים.

יום רביעי   22/05/19 בשעה 20:30
יום חמישי  23/05/19 בשעה 20:30
מוצ"ש       25/05/19 בשעה 21:00
יום ראשון  26/05/19 בשעה 20:30
יום שני      27/05/19 בשעה 20:30

היכל התרבות כפר סבא
משך ההצגה: כשעה וחצי (ללא הפסקה)

מהביקורת…
עדנה מזי"א רקחה עלילה משפחתית-פוליטית על רקע המרד בשלטון הבריטי, והבמאי משה קפטן הצליח להפיק משחקניו משחק רגיש ואמין. תגלית ההצגה: השחקנית אביב כרמי.. (ירמי עמיר- מגפון)

"הפקה משותפת לתיאטרון הלאומי הבימה והתיאטרון הקאמרי, מרגשת, אמינה, חווייתית, אנושית....ליהוק מצוין והצגה זורמת... הצגה מעולה"  (חנה דרור קשי)

"מחזה מרתק, עשיר, שאין בו רגע דל. באמצעות סיפור על משפחה, תלאותיה, פיתוליה, תחלואיה, ופיוסיה הלא מתוזמנים בחלוף הזמן –
אנו מקבלים שיעור בהיסטוריה הרואית-ממכרת על "הישוב" בתקופת המנדט, שרבים מאז מתרפקים עליו. (דבורה נמיר)

הגדלה

סל קניות

ערוך