מידע נוסף
אותלו
אותלו

במה 1 - הצגות תיאטרון למבוגרים, למנויים ולקהל הרחב

הצגת בחירה מס' 6 - תיאטרון הקאמרי מציג: אותלו

עיבוד מודרני, קצבי וסוחף לטרגדיה הגדולה של כל הזמנים.
אותלו, מפקד הצבא הבכיר, גבר שחור מתאהב בדסדמונה לבנת העור. הנישואים המעורבים מעוררים סערת רגשות וקנאה בוערת. 
יאגו, שלישו הצבאי הבוגדני של אותלו, משכנע אותו בעקשנות ובעקביות שדסדמונה בגדה בו. בסערת רוחו הפגועה, אותלו רוצח את דסדמונה ומתאבד.
אהבה גדולה הופכת בגלל מזימה זדונית ושקרית לרצח במשפחה.
הטרגדיה המשפחתית של אותלו מעלה את התופעות האנושיות הנצחיות בכל הזמנים: גזענות, אהבה, קנאה ובגידה.

מאת ויליאם שקספיר
תרגום: אלי ביז'אווי
בימוי: עירד רובינשטיין
תפאורה ותלבושות: פולינה אדמוב
מוסיקה: רועי ירקוני
תאורה אבי יונה בואנו (במבי)
תנועה: עמית זמיר
שפה: אסי אשד
הדרכת ערבית ותרגומים לערבית: עבד נסאור

משתתפים:

בתפקיד אותלו: עמוס תמם
נדב אסולין, רמי ברוך, שלומי ברטונוב, ירדן ברכה, שגיא הלפרין, אביגיל הררי, טל וייס, יגאל זקס, שרה פון שוורצה/אנדריאה שוורץ.

יום ראשון 03/03/19 בשעה 20:30
היכל התרבות כפר סבא
משך ההצגה: כשעתיים ועשרים דק' (כולל הפסקה)

קדימון המופע:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=OG2wEFl09PE

מהביקורת...

"הצגה דינמית עכשווית, מורכבת ומגרה, לא להחמיץ."    5 כוכבים ***** 
(ידיעות אחרונות 1.7.2018)

"העיבוד השקספירי הטוב ביותר של השנים האחרונות.. תרגום שובבי ונועז, הבימוי מקורי. "אותלו" עם עמוס תמם,
רמי ברוך ואביגיל הררי היא הצגה שתתן לכם תמורה נאותה לכרטיס " (וואלה 1.7.2018)

"הישג נפלא של עמוס תמם בתפקיד "אותלו"... הצגת מופת של תרגום, חשיבה בימתית, עיצוב מקורי ומשחק ... " (הבמה 01/07/2018)

"אגרוף לבטן" (Jerusalem post 3.7.2018)

״אותלו של עמוס תמם ויאגו של רמי ברוך אינם נופלים מענקי התיאטרון בלונדון״. (גל"צ)

"שקספיר שלא הכרתם – אלא משהו חדיש וזורם ... "

5 כוכבים (דה מארקר 1.7.2108)

"אותלו" של הקאמרי היא העיבוד השקספירי הטוב ביותר של השנים האחרונות. העיבוד של הקאמרי לא חושש למתוח את שקספיר לקצה גבולות ההומור והאקטואליה. הוא יוצר סאטירה הן בהקשרים והן בשפה, ומצליח לעשות זאת בצורה לא מלאכותית. הבמאי והמתרגם עלו, בשפת הכדורגל, בהרכב התקפי. הם לא חששו למתוח את המחזה לקצה גבולות ההומור והאקטואליה... התרגום השובבי נועז ועדיין מצליח לכבד את המקור, הבימוי של עירד רובינשטיין מקורי... עושה עבודה מצוינת בהנגשת המחזה, משימה כלל לא טריוויאלית כשמדובר בשקספיר. "אותלו" עם עמוס תמם, רמי ברוך ואביגיל הררי היא הצגה שתתן לכם תמורה נאותה לכרטיס" (וואלה 1.7.2018)

"עירד רובינשטיין ביים הצגה דינמית, עכשווית - מרוכזת, יעילה ומלאת דמיון עם

ביצועים מורכבים ואמינים של השחקנים שלו.

יש הרבה שותפים להצלחה של ההצגה הזו. החל מהתרגום החדש, הגמיש והבהיר, של אלי ביז'אווי, היושב לשחקנים נפלא בפה. גם המעצבת, פולינה אדמוב, עשתה עבודה יפהפייה, כשבנתה במת אי המוקפת במים, הממחישה את הקיום הרעוע של הדמויות. את דימוי החיה הקיים בטקסט השקספירי הדגישו אדמוב ורובינשטיין באמצעות מסכה של חיה התלויה על הקיר, ודמויות עטויות מסכות של חיות הנכנסות לבמה בקטעי ההזיות של אותלו. המוזיקה, שכתב רועי ירקוני, מעניקה לסיפור גוון מזרחי עדין, בעיקר במנגינה של "שיר הקנאה" של דזדמונה, המושר כאן בערבית מרוקאית, שפה שגם אותלו ישתמש בה בהתפרצויותיו.

ההדגשה הזו של הממד הערבי מתלבשת היטב על השחקן עמוס תמם, המגלם את אותלו, בתור איש כבוד, לוחם מזרחי אצילי, המידרדר אט־אט לתהום. תמם עושה תפקיד מצוין, ובונה בצורה משכנעת את המסלול שבו המפלצת ירוקת העין הולכת ומשתלטת על נשמתו ומשחררת את החיה שבו. מי שמכניס אותה לשם הוא רמי ברוך, בתור יאגו, העושה כאן תפקיד נפלא. מרתק לעקוב אחריו, כשהוא מתכנן ומבצע את המניפולציות הזדוניות שלו. מלבדם ניתן לציין גם את אביגיל הררי כדזדמונה, אנדריאה שוורץ כאמיליה, שלומי ברטונוב כקאסיו, ונדב אסולין כרודריגו. התוצאה הסופית היא הצגה יפה וחזקה, מורכבת ומגרה, מהסוג שלא כדאי להחמיץ."    5 כוכבים *****     (ידיעות אחרונות 1.7.2018)

"אותלו" של הקאמרי היא העיבוד השקספירי הטוב ביותר של השנים האחרונות. העיבוד של הקאמרי לא חושש למתוח את שקספיר לקצה גבולות ההומור והאקטואליה. הוא יוצר סאטירה הן בהקשרים והן בשפה, ומצליח לעשות זאת בצורה לא מלאכותית. הבמאי והמתרגם עלו, בשפת הכדורגל, בהרכב התקפי. הם לא חששו למתוח את המחזה לקצה גבולות ההומור והאקטואליה... התרגום השובבי נועז ועדיין מצליח לכבד את המקור, הבימוי של עירד רובינשטיין מקורי... עושה עבודה מצוינת בהנגשת המחזה, משימה כלל לא טריוויאלית כשמדובר בשייקספיר. "אותלו" עם עמוס תמם, רמי ברוך ואביגיל הררי היא הצגה שתתן לכם תמורה נאותה לכרטיס" (וואלה 1.7.2018)

 

הגדלה

סל קניות

ערוך